2011 m. spalio 15 d., šeštadienis

Gyvenimas yra poezija arba atvirkščiai

Taaaip! Aš tikrai esu šiek tiek pasimetusi visokiausių internetinių naujovių pasauly. Ką ten pasimetusi, labiau atsilikusi. Kad yra "blogai", kuriuos gali rašyt sau, bet dažniausiai turbūt kitiems, sužinojau tik visai neseniai. Gal prieš metus. Gal mažiau. Ir tik dėka vieno nuostabaus linksmo, spalvoto debesėlio, kurį teko sutikt iš pradžių dirbant, po to ir gyvenant. Jos aistra - drabužiai, daug drabužių. Taigi  ir jos tinklaraštis yra apie stilių. Siūlau paskanauti:
http://www.valikabu.blogspot.com.
O mano aistra - knygos. Daug knygų!  Taigi aš pagalvojau, jei yra stiliaus tinklaraštininkės, kodėl aš negaliu būti knygų tinklaraštininkė? O kiek aš dar nedaug žinojau, pasirodo...
Po savo pirmojo debiutinio įrašo, pradėjau domėtis, ar yra daugiau tokių kaip aš. Turiu omeny, rašančių apie knygas. Aš sugebu būti tokia vaikiškai naivi, kad sužinojusi apie kokį nors naują dalyką, galvoju, kad ir visiems kitiems jis yra naujas. :) Oo!! Dar ir kiek jų yra! Knygų aptarinėtojų! Ir jau metų metus rašančių. Kad ir koks smagus atradimas tai buvo, pasijutau tokia maža maža, nesvarbi nesvarbi, kažko pernelyg ilgai delsusi gyvenime, kažką pražiopsojusi, kažkur pavėlavusi.
O kol mąstau, ar ieškoti prarastojo laiko, ar vytis jį, dalinuosi netikėtu šiandienos atradimu. Kuris yra taip smarkiai arti mano gyvenimo šiuo metu. Jis tiesiog beveik visiškai apie mane:

ANDRZEJ BURSA
Poezijos funkcija

Poezija negali būti atplėšta nuo gyvenimo
Poezija turi tarnauti gyvenimui

Namų šeimininkė privalo:
nuvalyti dulkes
išnešti šiukšles
iššluoti iš po lovos
išdulkinti kilimą
pamaitinti vaiką
nueiti į parduotuvę
palaistyti gėles
prikūrenti krosnį
numazgoti kaistuvą
išplauti stiklines
išskalbti vystyklus
užsiūti kelnes
prisiūti sagą
užadyti kojines
suskaičiuoti išlaidas

ir dar
padaryti
tūkstantįkitųdalykųapiek-
uriuosniekonenutuokiam

o paskui didžiųjų romantikų skaitymas
ir liūlia.

1 komentaras:

  1. http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=2952&kas=straipsnis&st_id=2488

    nu man tai labai!

    AtsakytiPanaikinti