2012 m. gruodžio 12 d., trečiadienis

"Astrida" Kauno valstybiniame dramos teatre ir keli linksmi faktai apie ją

Praėjusią savaitę komandiruotės Kaune metu vaikštinėjau Laisvės alėjoje. Einant pro Kauno valstybinį dramos teatrą akys nukrypo į spalvotas reklamines kolonas, kurias išvydusi pradėjau strakalioti kaip dešimties metų mergaitė sutrikdydama visokių rimtų dėdžių dėmesį, o po to sustingau persmelkta liūdno pavydo. Ten, Kaune, kur aš negyvenu, pastatytas spektaklis mano mylimos Astridos Lindgren biografijos ir kūrybos motyvais.

Na, turiu vilties, kad spektaklį vis dėlto išpuls pamatyti, o kol kas galiu pasidalinti tik man labai patikusiais spektaklį reklamuojančiais plakatais. Ypač smagus su keliais linksmais, kai kuriais man dar negirdėtais faktais apie rašytoją:

** Iš Astridos išleistų knygų būtų galima vienas ant kito pastatyti 175 Eifelio bokštus ir keturis kartus apjuosti Žemės rutulį.

** Būdama vyresnė nei 80 metų Astrida parašė knygą "Ronja plėšiko duktė".

** Kai kuriose šalyse knygos "Pepė ilgakojinė" ir "Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo" buvo uždraustos dėl pernelyg išradingų šunybių.

** "Pepė ilgakojinė" šiais 2012 metais atšventė savo 67-ąjį gimtadienį.

** 3204 LINDGREN - tai 1978 metais atrastas asteroidas, pavadintas Astridos Lindgren garbei. Kai rašytojai buvo apie tai pranešta, ji atsakė: "Nuo šiol galite į mane kreiptis ASTEROIDU LINDGREN".

** Astrida nuolatos kovojo už vaikų ir gyvūnų teises.

** 1991 metais po Sausio 13-osios Astrida parašė laišką Sovietų Sąjungos vadovui Michailui Gorbačiovui. Rašytoja reikalavo laisvės lietuvių, latvių ir estų tautoms, o labiausiai VAIKAMS.


P.S.
Naudojuosi proga ir šaukiu SOS! Labai ieškau ir labai nerandu šios Astridos Lindgren knygos. Matę, girdėję, lietę, turėję ar tebeturintys - atsiliepkit! Skolinga neliksiu! :)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą